دوشنبه ١٣٩٨/٧/١ - ١۶:۴٠ Language: English | فارسی
توليد صنعتي دستگاه‌هاي نشانگر خطا
عنوان پروژه : توليد صنعتي دستگاه‌هاي نشانگر خطا
پژوهشکده : پژوهشکده کنترل و مديريت شبکه
گروه مجری : گروه پژوهشي ابزار دقيق
کد پروژه : PCNPN18
مدیر پروژه : محمود تكابي
پرسنل : 
کارفرما : شركت يراق آوران پويا
تاریخ اجرا : 1387

انرژي الكتريكي بدليل مزاياي منحصر به فرد خود جايگاه ويژه‌اي در دنياي امروز دارد بطوري كه قطع آن حتي به مدت كوتاه خسارات جبران ناپذيري به بار خواهد آورد. يكي از راه‌هاي كاهش زمان خاموشي در خطوط توزيع تشخيص سريع و آسان محل وقوع خطا است. طبيعي است، كه تشخيص سريع محل وقوع خطا كمك زيادي به محدود كردن وسعت ناحيه خاموشي و برطرف شدن سريعتر آن مي‌كند.

 نشانگرهاي خطا يا Fault Indicators در حقيقت وسايلي هستند كه در نقاط مختلف خطوط توزيع نصب مي‌گردند و هنگام وقوع خطا به طرق مختلف از جمله به وسيله LED و يا ارسال پيغام به RTU محل آنرا اطلاع مي‌دهند.

پروژه ”طراحي و ساخت نشانگرهاي خطا براي شبكه‌هاي توزيع هوائي و زميني” از ارديبهشت ماه سال 81 با هدف كسب دانش فني دستگاههاي مذكور و ساخت نمونه در پژوهشگاه نيرو آغاز به كار نمود. ساخت يك نمونه هوائي بدون فرستنده، نمونه هوائي فرستنده‌دار و كارت جانبي جمع‌آوري اطلاعات و نمونه زميني در اسفندماه 82 به پايان رسيد.

پروژه" توليد صنعتي دستگاههاي نشانگر خطا" در راستاي واگذاري و انتقال دانش فني دستگاه هاي ساخته شده و توليد صنعتي آنها با شركت يراق آوران پويا در بهمن ماه سال 1384منعقد و به اجرا در آمده است.